«Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы білім бөлімі Макинск қаласының кешкі мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Коммунальное государственное учреждение «Вечерняя школа города Макинск отдела образования по  Буландынскому району управления образования  Акмолинской области».

СоцСети

    

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Сабақ жоспары

07.09.2017

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

 

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы 

5.1А.Компьтер және қауіпсіздік

 

құрылыстарын қозғалысын

 

 

 

тұрақты даму

Мектеп: Степной орта

мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты- жөні: Асаби Ирангуль

СЫНЫП: 5

Қатысқандар саны:

 

 

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Компьютердегі

деректеріңізді қалай қорғауға болады?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу

бағдарламасына сәйкес)

5.4.2.2- құжатқа құпия сөз орнату

Сабақтың  мақсаты

 

 

 

 

 

 

 

Барлық оқушылар: Құжатқа құпия сөз қоюды меңгереді. 

 

 

 

 

 

қозғалысын қозғалысын

Экологиялық факторлар туралы біледі және

 

 

 

түсінеді.

 Оқушылардың

басым бөлігі: Құпия сөз қою алгоритмін

сипаттайды. Жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбір оқушылар: Құпия сөз қою алгоритмдерін тізбектеп орындай алады.

 

Бағалау критерийі

Егер

төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді.

Білім алушы

-         

қауыпсіздік

техника ережелерінің бұзылуын анықтайды және сипаттайды.

-         

қызметі

бойынша құрылғыларды анықтайды.

-         

жалпы

қолданысқа рұқсат етілген бумадағы файылдарды жүктеп алу алгаритмін

сипаттайды.

 

 

Тілдік мақсат

Оқушылар  - құпия сөздер еңгізу жайлы оқиды,

талқылайды

Пәнге

тән лексика мен терминология:

Оқушылар жасай алады:

- нақты құпия сөзді жасау критерилерін талқылау;

- құжатқа құпия сөзді орнату алгоритмін сипаттау.

Лексикалық мысалдар мен тіркестер:

Нақты құпия сөзді

жасау үшін  келесі критерилерді

пайдалану керек … 

Құжатқа құпия

сөзді орнату үшін …

Пәнді сипаттайтын терминология:

Архив, файл,

қорғау,сақтау,пайдалану.

 

  Құндылықтарға

баулу

Қазақстандық патриотизм және азаматтық

жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, өмір бойы білім алу

 

Пәнаралық байланыс

Математика, ағылшын тілі

Алдыңғы білім

Біреудің жұмысын көшіріп алудың заңсыздығын талқылай

біледі.

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығулар түрлері

Дереккөздер, Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

1.Оқышылармен амандасу , сабаққа дайындықтарын тексеру .

Ынтымақтастық атмосферасын ұйымдастыру:

«Есімдерінің мағанасын айту» тренингі-оқушы өзінің

есімін не сабепті , кімнің құрметіне байланысты қойылғанын айтып талдап

кетеді.

2. Үш түрлі эмблема таңдап алады да, сол бойынша топқа бөлінеді.

 

                        

Үнемі қамқорлықпен қарау   Аялау             Қорғау       

 

Сабағымызды бастамас бұрын бүгінгі күтілетін нәтижелерді бағалау. Табыс критерилері:

-нақтылық;

-дәлділік;

- топта белсенділік;

-уақыт.

 

3. Үй жұмысын тексеру  «Өткенге

шолу»-  «Блиц тест»

арқылы оқушы біліміне шолу жасау

Кері байланыс:

 

  

 

Айна

 

Суреттер арқылы

Интернет желісі бойынша

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

4.Интербелсенді тақтадан «Құпия сөздің шығу тарихы» тақырыбындағы видео ролик көрсету.

Тыңдау,көру,талқылау арқылы сабақтың мақсатымен таныстыру.

5. Галереяны

шарлау әдісі бойынша топтық жұмыс:

1-топ: Құжатқа құпия

сөз  орнатудың себебін түсіндіріңіз.

 

2-топ: Құпия сөз

орнатудың ретін түсіндіріңіз.

3-топ: Класстер

құру

 

Танысып болғанан кейін кері баланыс парағы беріледі, сол арқылы оқушы деңгейлері

анықталып деңгейлік тапсырмалар беріледі

1 деңгей – ештеңе

түсінген жоқпын.

2 деңгей –

түсіндім, бірақ түсіндіре алмаймын.

3 деңгей– барлығын

түсіндім, басқа адамға түсіндіре аламын

 

 

Сергіту

сәті:  (көз, қол, мойын дене қимыл жаттығулары )

 

Деңгейлік сұрақтар беру:  «Табыс

баспалдағы»

1.саты оқушы жаңа білімді түсінбеді,есіне сақтай алмады. Сол

оқушыға «Компьютерде құжатқа құпия сөз

орнату»  тапсырмасы беріледі;

2-ші-оқушының жаңа тақырып бойынша сұрақтары көп «Компьютерде

құжатқа құпия сөз орнату (бейнелер арқылы)»

3-саты-оқушы жаңа білімді жақсы меңгерді,айтып бере

алады: «Құжатқа енгізілген құпия сөзді

ашу жолдарын іздену»

Интербелсенді тақта

Видеоролик

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Смайликтер арқылы бағалайды

 

 

 

Сұрақтар жазылға ұағаз тілімдері

 

 

 

 

Смаиликтер арқылы

 

Сабақтың соңы

 

 

6. Кері байланыс.

"5 саусақ" әдісі.

Бас бармақ - неден қиналдым?

Балаң үйрек - кімге көмектестім?

Ортаң терек - көңіл-күйім

Шылдыр шүмек - қандай жетістікке қол жеткіздім?

Кішкене бөбек - нені үйрендім

 

Қағаз

кесіндісі арқылы

 

 

 

Саралау – Сіз оқушыларға қандай

тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда  қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар

бересіз?

 

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді қалай

жоспарлап отырсыз?

Пәнаралық байланыстар.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.


Қосымша көмек

көрсету үшін оқушыларға тапсырмалар беріледі, критерийлерге сүйене отырып, оқудан күтілетін нәтижелерді белгілеу.

Қабілеті жоғары

оқушылар салыстыру, талдау, қорытынды жасау, сондай-ақ шығармашылық ойлауды

талап ететін қиындығы жоғары тапсырмаларды шешу кезінде берілген мəселенің

бірегей шешімдерін табу.

-Ұйымдастыру

кезеңі

- Ынтымақтастық

атмосферасы

-Деңгейлеп оқыту

-Жеке оқыту

-Топтық жұмыс

-Баспалдақ әдісі

-Блиц тест жұмысы

  

·     

Формативті

бағалау сабақтың барлық кезеңдерінде жүргізіледі, топтағы оқушылардың

жұмысына бақылау жасау арқылы,  олардың

өзіндік жұмысына бақылау жасау арқылы. Сабақ тақырыбы мен жұмыс барысында

сұрақтар қою. Оқушылар рефлексиясы нәтижесіне талдау жасау.

·     

-Көңіл-күй смайликтері

·     

-Ауа райының смайликтері

·     

-Бес саусақ

·     

 

АКT-ды қолдану

қауіпсіздік техникасы бойынша кеңестер.

АКТ-ны пайдалану

ережесін таныстыру..

-Бейне ролик

-Дене қимыл

жаттығулары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және

неліктен?

Сабақ, оқу мақсаттары оқушылар деңгейіне негізделіп

жасалған.

 

Оқушылариқұжатқа құпия сөз енгізу  жайлы жан-жақты талқылады;

 

Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушылар тақырыпты

талдап,жинақтап және бағалай білді;

 

 

Қорытынды бағалау

1. Сабақта ең

жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

2. Сабақтың бұдан

да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты )?

1: 

2:

3. Осы  сабақтың барысында мен сынып туралы немесе

жекелеген оқушылардың жетістіктері, /қиындықтары туралы нені анықтадым,

келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? Қосымша мәліметтер беру.

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі

сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

 

Просмотров: 471


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст